Archiv 2010 - 201227.8.2012 Po delší pauze jsem zase neco přidal. Z července přibyly fotky z bruslení kolem Lužických jezer v německu, a posledni přídavek jsou fotky z dovoleny na Gardě, jediný co neni nafocený je canyoning v Tignale, ukázka z kaňonu je na videu.

garda luzice


zillertal 6.3. Po roce jsme zase vyrazili na týden do Alp a doufali, že si po dlouhý době zajezdíme i v prašánku. Po několika letech ježdění do Francie jsme zvolili mnohem bližší Zillertal v Rakousku. A výhodu to nemělo jenom ve vzdálenosti, ale i ubytování bylo úplně o nečem jiném. Apartmán byl sice trochu přeplácaný různýma cetkama a byl tak trochu ve sklepě, ale byl pěkně prostorný. Hned první den jsme se probudili do sněžení, takže jsme mohli být spokojení, že si užijem aspoň trochu prašánku. map Sněžit vydrželo celý den a skoro celou noc. Další den ráno bylo sice ještě zataženo, ale po výjezdu na vrcholky se začalo vyjasňovat a tak byly ideální podmínky...skoro 20 cm prašánku a sluníčko. Další dny už nás čekaly jenom slunečné dny a tak jsme po kompletním projetí střediska Mayrhofen zavítali i do sousední Zillertal Areny. Tu jsme za jeden den nestihli probrázdit, ze začátku tomu bránili docela velký fronty na lanovky, ale v části, ve který jsme jezdili byly dobrý sjezdovky tak ani nebylo třeba jezdit někam dál. Oproti Francii je příjemný, že se člověk může spolehnout na mnohem lépe vybavená a upravovaná střediska. Dobrý byly třeba měřený slalomy a na jednom dokonce i natačejí video, který se pak každý může stáhnout.
5.1. Přidal jsem pár fotek z prosinového lyžování.


pf2011


web-cams4u.com 22.12. Dlouhu už tu nic nepřibylo. Za zmínku stojí určite spuštení nového webu s webkamerami, ke každé jsou přidány informace o počasí a poloze. Ideální pro sledování situace na horách, v dopravě nebo ve městech atd. web-cams4u.combikeadventure


25.7. O víkendu jsme absolvovali další ročník Bike Adventure. Hlavní lákadlo letošního ročníku bylo to, že prostor závodu byl normálně nepřístupný vojenský újezd Brdy. V sobotu jsme si strčili pěknejch sto kiláčku na cestách plných vody a bahna a nasbírali po tří munitový penalizaci 534 bodů. V neděli jsme bez dlouhýho rozmýšlění zvolili skoro stejný postup...jenom jsme si to trochu zkrátili a změnili konec, aby jsme se nevraceli stejnou cestou. Akorát jsme se trochu podcenily a nezajeli ještě na nějakou kontrolu abysme nepřijeli takovou dobu před limitem. Celkově z toho bylo 27. místo a 854 bodů. Trasy z obou dní jsou na mapě (červená=sobota, modrá=neděle). Tady je par fotek od Kočíka
bikeadventuremap
>>> zobrazit mapu pres celou obrazovku <<<pariz versailess 30.6. Před pár dny jsme se vrátili z výletu do Paříže. Cesta začala výborně, letadlo mělo zpoždění, ale to nebylo zdaleka to nejhorší. Po tom co jsme vystoupili z letadla a museli projít celej terminál na letiští Charlese de Gaulla k zastávce vlaku do Paříže. Zastávka je sice v terminálu 2, ale po cestě bylo psáno, že je nějaká výluka takže se musí až do terminálu 1, ale většina lidí přesto směřovala k terminálu 2, tak jsme šli za nimi. Před tím než jsme se stihli rozkoukat tak nás nějakej chlápek od drah poslal rovnou do vlaku. Tak jsme si spokojeně sedli do vlaku a čekali, že nás doveze tak kam jsme potřebovali. Akorát to tak nebylo, vlak zastavil v půlce trasy a dál nejel. Tak jsme chvíli pobíhali po nádraží a nemohli jsme se doptat co se děje, až po chvíli jsme zjistili, že je stávka, takže vlak možná pojede někdy a možná taky ne. Tak nám nezbylo nic jinýho než si vzít taxika. Další dny už nás naštěstí takový překvápka nepotkali. Takže jsme se mohli v klidu procházet mezi davy turistů a k tomu si občas vystát pořádnou frontu a to všechno v teplotách nad 30°.


alpedehuez 21.3. Přidal jsem fotky z posledního výletu tutý zimy. Myslím, že to byla v rámci možností povedená akce. Chyběla tomu jenom jediná věc...čerstvej sníh, místo toho bylo jasno teplo a mokrej sníh, kterej se postupem času měnil ve vodu. Hned první jsem byl z celýho střediska tak trochu rozčarovanej, že tam pořadně není kde jezdit. Ale to se časem změnilo, bylo to hlavně asi tím, že jsme hned ze začátku vyrazili na nejhorší lanovky a sjezdovky:) Začali jsme totiž na sedačce která podrážela nohy, nevešly se tam nohy a navíc byla hrozně pomalá a pokračovali jsme směrem k nekvyššímu vrcholu, ze kterýho jsme si vybrali rozhodně "nejlepší cestu", skrz tunel který vyústil uprostřed stěny, kde začínala parádní černá (takže neupravovaná) sjezdovka. chapella Když jsme vyjeli z tunelu a viděli jí, uvěřili jsme výstraze, která byla před tunelem, upozorňující, že sjezdovka je jenom pro dobrý lyžaře. Další dny už bylo všechno podstatně lepší..našli jsme lepší sjezdovky i lanovky, kde se dalo mnohem líp jezdit a nebylo tam ani tolik lidí. Jak už jsem psal na začátku, chyběl tomu hlavně prašánek.

Kromě fotek z Alpe d´Huez jsou přidány i fotky z Engadinu.web-cams4u.comnekuracka.cz


ramap.cz
aitex.cz
Locations of visitors to this page